

| Parameter | Value |
|---|---|
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 40 Ω |
| Length | 2.05 mm |
| Width | 1.65 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Height | 500 µm |
| RoHS | Compliant |
| Frequency | 27.12 MHz |
| Frequency Stability | 10 ppm |
| Frequency Tolerance | 0.001 % |
| Load Capacitance | 8 pF |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 year ago) |
| Schedule B | 8541600080 |
| Operating Mode | Fundamental |
| Packaging | Reel |
| Height - Seated (Max) | 0.5 mm |
| Drive Level | 1 µW |
Stock: 109
Distributors
pcbx
Unit Price$0.21886
Ext.Price$0.21886
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.21886 | $0.21886 |
| 10 | $0.18210 | $1.82100 |
| 50 | $0.17440 | $8.72000 |
| 100 | $0.15816 | $15.81600 |
| 500 | $0.14620 | $73.10000 |
| 1000 | $0.13647 | $136.47000 |
| 3000 | $0.12739 | $382.17000 |
| 5000 | $0.12054 | $602.70000 |
